5
(2)

Виконавче провадження – примусове стягнення заборгованості в Україні.

Виконавче провадження - фото
Виконавче провадження.

Фінансові труднощі в багатьох українських сім’ях та відносна легкість оформлення кредитів у банківських установах, а особливо – у мікрофінансових організаціях (МФО), зумовили появу значної кількості боржників. Кредитори з метою стягнення боргів нерідко звертаються до суду, а отримавши судове рішення для задоволення своїх вимог ініціюють виконавче провадження (ВП).

Оскільки виконавче провадження спричиняє суттєві обмеження прав позичальника та ризик втратити майно, що перебуває у власності, в подібних випадках вкрай потрібною є фахова юридична допомога, яку можуть надати юристи АО «Головко та Партнери». Не чекайте поки ваші гроші будуть списані з рахунків чи авто продане через аукціон. Звертайтеся за правовою допомогою!

Судове провадження за боргами.

З позовами до суду банки та МФО можуть звернутися у тому випадку, коли прострочення за кредитом складає більш як 90 днів. Попередньо робляться спроби домовитися з боржником. Іноді вдаються до пролонгації чи реструктуризації кредиту. Як варіант використовується також рефінансування (перекредитування в іншій фінустанові для погашення старої позики).

До відома! Банки та МФО не завжди прагнуть отримати судове рішення для стягнення боргів. Оскільки проблемні кредити розхитують позиції фінустанови на ринку, їх пулами продають (переуступають) факторинговим компаніям – так званим колекторам. Натомість колектори здебільшого до суду не йдуть. Вони обходяться своїми силами або ініціюють виконавче провадження, отримавши виконавчий напис нотаріуса (ВНН).

Запис на консультацію юриста – (067) 490 96 94

Судове провадження за боргами може бути різним:

   1.Наказне (за відсутності спору між кредитором та позичальником, наприклад – щодо стягнення заборгованості за аліментами);
   2.Позовне (у більшості випадків).

Укажите, пожалуйста, свое имя и номер телефона:

Особливості стягнення заборгованості в судовому порядку.

Найгірший для боржника розвиток подій – це непоінформованість стосовно подання кредитором позову. Адже у справах зі стягнення заборгованості значною є ймовірність того, що буде винесене заочне судове рішення.

За таких обставин про виконавче провадження боржник може відразу не дізнатися. Ця інформація може відкритися випадково, часто – за дуже недоречних обставин. Приміром, нотаріус відмовляється засвідчити договір купівлі-продажу квартири чи авто на підставі того, що це майно перебуває під арештом.

Важливо! Подібний розвиток подій можливий за умови ігнорування боржником ситуації з кредитом, його відмови йти на переговори зі стягувачем, небажання залучати до справи юриста та йти на судове слухання (коли про нього відомо).

Фахівці АО «Головко та Партнери» радять тримати руку на пульсі у справах з боргами за будь-яких обставин. У ряді випадків залучення досвідченого адвоката з кредитних питань дає змогу:

   –Затягнути суд та виграти час;
   –Домогтися списання незаконно нарахованих відсотків, штрафів та пені;
   –Довести відсутність потреби в арешті майна та рахунків для забезпечення позову.

Судове стягнення боргів включає наступні етапи:

   1.Кредитором подається позов (іноді – разом із заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно боржника);
   2.Виноситься судове рішення щодо задоволення вимог позивача (стягувача);
   3.Це рішення стає підставою для отримання виконавчого листа;
   4.За виконавчим листом та заявою відкривається виконавче провадження (відкрити його може, як державний, так і приватний виконавець).

Суд по виконавчому провадженні - фото
Суд по виконавчому провадженні.

Виконавче провадження – порядок скасування.

Підстав, щоб закрити (скасувати) виконавче провадження, законом передбачено небагато. Головна серед них – це погашення заборгованості. Проте, якщо такий порядок розглядатися не може, юрист готовий запропонувати інші шляхи виходу з ситуації.

До відома! Вичерпний перелік підстав, щоб припинити виконавче провадження, міститься в статті 39 закону №1404-VIII «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року. Серед таких підстав – стягувавач відмовляється від своїх вимог, між сторонами укладається мирова угода, відповідне судове рішення щодо стягнення боргу визнається недійсним.

У ряді випадків для боржника достатньо не закривати, а лише затягнути виконавче провадження, щоб протягом виграного часу розв’язати проблему з боргом. Серед схем, які використовуються, щоб затягнути виконавче провадження:

  • Подання скарги на дії/ рішення/ бездіяльність виконавця;
  • Оскарження постанови, якою відкривається виконавче провадження;
  • Оскарження результатів оцінки арештованого майна таке інше.

Чи можна знайти виконавче провадження за номером?

Щоб знайти виконавче провадження за номером можна скористатися Автоматизованою системою виконавчих проваджень – номер вводиться у відповідну форму. Матеріали в електронному вигляді – це джерело важливої інформації, яку можна використати для захисту інтересів боржника.

Більше подробиць та роз’яснень фахівці АО «Головко та Партнери» готові надати у разі особистого консультування клієнта.

Укажите пожалуйста свое имя и номер телефона:

Добавить комментарий

Пожалуйста, поставьте Вашу оценку странице.

Нажмите на звезду чтобы оценить.

Рейтинг 5 / 5. Голосов: 2

Пока нет голосов! Будьте первым, кто оценит этот пост.

Пост был Вам полезным?

Сохраните у себя в соц.сети чтобы не потерять

Списание до 80% кредита, жмите
Выигранные дела
Связаться с нами 067 490 96 94
Заказать звонок

Спасибо.
В ближайшее время с вами свяжется менеджер для записи на консультацию.